Nationale topprestaties

In dit hoofdstuk treft u een overzicht aan van de prestaties die door leden van de vereniging zijn geleverd op nationaal topniveau bij officiële Nederlandse Kampioenschappen of tijdens officiële deelname namens Nederland bij Internationale wedstrijden. Bij het nationale topniveau is de opsomming beperkt tot prestaties, die hebben geleid tot het behalen van een gouden, zilveren of bronzen medaille.

Inzake het internationaal optreden is de deelname namens Nederland bepalend geweest voor vermelding in het overzicht. Vergelijkbare topprestaties die zijn geleverd bij nationale wedstrijden voor C-junioren of jonger zijn in het overzicht niet meegenomen, omdat bij die categorieën geen sprake is van officiële Nederlandse Kampioenschappen. Voor die categorieën is de deelname vanwege de officiële vertegenwoordiging namens Nederland in het overzicht opgenomen

Topnoteringen atletiek

Jaar

Datum

Naam

Prestatie

Plaats

1972

5 maart

Peetjan van Zijl

Goud NK Cross B-junioren

Dwingelo

1979

4 maart

Erik Lindenhovius

Brons NK Veldloop A-junioren

Berg

1981

19 juni

Edwin van de Berg

Brons NK Junioren 1500m A-junioren

Nijmegen

 

20 juni

Edwin van de Berg

Zilver NK Junioren 800m A-junioren

Nijmegen

1984

29 juni

Pel van den Kerkhoff

Goud NK 300m horden B-junioren 1e jaars

Amsterdam

1985

20 jan

Pel van den Kerkhoff

Goud NK indoor meerkamp B-junioren 2e jaars

Zwolle

 

10 febr.

Pel van den Kerkhoff

Goud NK indoor Hinkstapspringen B-junioren 2e jaars

Maastricht

 

10 febr.

Pel van den Kerkhoff

Goud NK indoor 400m B-junioren 2e jaars

Maastricht

 

9 juni

Pel van den Kerkhoff

Goud NK 300m horden B-junioren 2e jaars

Groningen

 

9 juni

Pel van den Kerkhoff

Goud NK 100m B-junioren 2e jaars

Groningen

 

9 juni

Pel van den Kerkhoff

Goud NK 200m B-junioren 2e jaars

Groningen

 

30 juni

Pel van den Kerkhoff

Goud NK Meerkamp B-junioren

Heerlen

Vanaf maart 1986 werd Pel lid van Hellas in Utrecht en behaalde daarna nog vele Nederlandse titels en kwam herhaaldelijk namens Nederland uit op internationale wedstrijden.

1987

8 febr.

Ester Goossens

Goud NK 400m indoor B-junioren 1e jaars

Den Haag

 

13 juni

Ester Goossens

Brons NK 400m B-junioren

Hoorn

 

14 juni

Ester Goossens

Zilver NK 330m horden B-junioren

Hoorn

1988

14 febr.

Ester Goossens

Goud NK 400m indoor B-junioren 2e jaars

Den Haag

 

4 juni

Ester Goossens

Goud NK 400m B-junioren

Uden

1989

15 jan.

Ester Goossens

Goud NK Indoor meerkamp B-junioren 3e jaars

Zwolle

 

5 febr.

Ester Goossens

Goud NK 400m indoor B-junioren 3e jaars

Den Haag

 

14 mei

Ester Goossens

Goud NK Meerkamp B-junioren 3e jaars

Zwolle

 

1 juli

Ester Goossens

Brons NK verspringen B-junioren 3e jaars

Bergen op Zoom

 

2 juli

Ester Goossens

Goud NK 400m B-junioren 3e jaars

Bergen op Zoom

 

2 juli

Gerard Sengers

Goud NK Veteranen 100m

Beverwijk

 

2 juli

Gerard Sengers

Goud NK Veteranen 200m

Beverwijk

1990

17 febr.

Ester Goossens

Goud NK 400m indoor A-junioren 1e jaars

Den Haag

 

30 juni

Ester Goossens

Goud NK 400m A-junioren 1e jaars

Leiden

 

30 juni

Ester Goossens

Goud NK Verspringen A-junioren 1e jaars

Leiden

 

14 juli

Ester Goossens

Brons NK senioren 400m

Rotterdam

 

22 sept.

Rien van der Wilt

Goud NK 15km op de weg Veteranen I

Alblasserdam

1991

19 jan.

Ester Goossens

Goud NK Indoor meerkamp A-junioren 2e jaars

Zwolle

 

17 febr.

Ester Goossens

Goud NK 200m indoor A-junioren 2e jaars

Den Haag

 

17 febr.

Ester Goossens

Goud NK 400m indoor A-junioern 2e jaars
met nieuw Nederlands record van 53.82

Den Haag

 

17 febr.

Ester Goossens

Goud NK 800m indoor A-junioren 2e jaars

Den Haag

 

17 febr.

Ester Goossens

Brons NK indoor A-junioren verspringen

Den Haag

 

29 juni

Ester Goossens

Goud NK 400m A-junioren 2e jaars

Alphen aan de Rijn

Vanaf oktober 1991 werd Ester lid van Hellas in Utrecht en later van AV’34 in Apeldoorn en behaalde daarna nog vele Nederlandse titels en kwam herhaaldelijk namens Nederland uit op internationale wedstrijden.

 

6 juli

Rien van der Wilt

Goud NK 1500m Veteranen I

Lisse

1992

9 mei

Rien van der Wilt

Goud NK 15km op de weg Veteranen I

Papendrecht

 

11 juli

Rien van der Wilt

Goud NK 1500m Veteranen I

Tilburg

1993

29 mei

Rien van der Wilt

Goud NK 15km op de weg Veteranen I

Drunen

 

12 juni

Rien van der Wilt

Goud NK 1500m Veteranen I

Zierikzee

 

12 juni

Gerard Sengers

Goud NK 100m Veteranen II

Zierikzee

 

13 juni

Gerard Sengers

Goud NK 200m Veteranen II

Zierikzee

1994

25 juni

Rien van der Wilt

Goud NK 1500m Veteranen I

Amsterdam

 

26 juni

Gerard Sengers

Goud NK 100m Veteranen II

Amsterdam

 

26 juni

Gerard Sengers

Goud NK 200m Veteranen II

Amsterdam

1995

24 juni

Gerard Sengers

Zilver NK 100m Veteranen II

Vught

 

25 juni

Gerard Sengers

Brons NK 200m Veteranen II

Vught

1996

15 juni

Gerard Sengers

Zilver NK 100m Veteranen II

Barendrecht

 

16 juni

Gerard Sengers

Brons 200m NK Veteranen II

Barendrecht

 

23 juni

Michiel van Haperen

Goud NK 400m B-junioren

Hoorn

1997

25 t/m 26 jan.

Michiel van Haperen

Brons NK indoor meerkamp B-junioren

Zwolle

 

15 febr.

Michiel van Haperen

Goud NK indoor 400m B-junioren

Den Haag

 

16 febr.

Michiel van Haperen

Zilver NK indoor 200m B-junioren

Den Haag

 

3 mei

Thijs Ros,
Peter Mulder,
Robin Vergeer,
Michiel van Haperen

Zilver NK 4 x 400m A-junioren

Lisse

 

7 juni

Gerard Sengers

Goud NK 100m Veteranen III

Emmen

 

8 juni

Gerard Sengers

Goud NK 200m Veteranen III

Emmen

 

8 juni

Gerard Sengers

Goud NK verspringen Veteranen III

Emmen

 

8 juni

Gerard Sengers

Goud NK team 4 x 100m Veteranen III

Emmen

   

Michiel van Haperen

Zilver NK 400m B-junioren

Amsterdam

   

Michiel van Haperen

Zilver NK 200m B-junioren

Amsterdam

   

Thijs Ros

Zilver NK speerwerpen A-junioren

Amsterdam

1998

 

Thijs Ros

Zilver NK meerkamp indoor A-junioren

Maastricht

 

22 febr.

Thijs Ros

Brons NK indoor polsstokhoogspringen A-junioren

Den Haag

   

Thijs Ros

Goud NK meerkamp A-junioren

Dordrecht

 

11 juni

Gerard Sengers

Goud NK 200m Veteranen III

Zevenaar

 

13 juni

Thijs Ros

Zilver NK 400m horden A-junioren

 
 

14 juni

Thijs Ros

Goud NK speerwerpen A-junioren

 

1999

13 febr.

Jelle Heisen

Brons NK indoor 400m B-junioren

Den Haag

 

13 febr.

Freek de Wachter

Brons NK indoor 200m A-junioren

Den Haag

 

10 okt.

Ton Verkleij

Brons NK Marathon M 45-50

Eindhoven

2000

13 febr.

Ton Verkleij

Goud bij NK cross Veteranen II

Nijmegen

 

10 juni

Hennie Broeke

Zilver NK 1500m Veteranen II

Tilburg

 

11 juni

Hennie Broeke

Goud NK 800m Veteranen II

Tilburg

 

23 juni

Eelco Veldhuysen

Zilver NK 400m horden B-junioren

Hengelo

 

30 sept.

Thijs Ros,
Jelle Heisen,
Freek de Wachter,
Robin Vergeer

Brons NK senioren 4 x 400m

Amstelveen

2001

17 febr.

Eelco Veldhuysen

Goud NK indoor 400m B-junioren

Gent, België

 

17 febr.

Maarten Heisen

Zilver NK indoor 60m B-junioren

Gent, België

 

24 juni

Jelle Heisen

Goud NK 400m horden A-junioren

Uden

 

24 juni

Eelco Veldhuysen

Goud NK 400m horden B-junioren

Uden

 

24 juni

Nick Pluijmert

Zilver NK hoogspringen B-junioren

Uden

 

24 juni

Maarten Heisen

Brons NK 100m B-junioren

Uden

2002

19 jan.

Eelco Veldhuysen

Goud NK indoor 60m horden A-junioren

Zuidbroek

 

19 jan.

Maarten Heisen

Zilver NK indoor 60m A-junioren

Zuidbroek

 

20 jan.

Wouter Kegge

Zilver NK indoor 3000m A-junioren

Zuidbroek

 

20 jan.

Marjolein Rutgers

Zilver NK indoor 1500m B-junioren

Zuidbroek

 

22 juni

Eelco Veldhuysen

Brons NK 110m horden A-junioren

Assen

 

22 juni

Maarten Heisen

Zilver NK 100m A-junioren

Assen

 

23 juni

Maarten Heisen

Brons NK 200m A-junioren

Assen

 

6 juli

Thijs Ros

Brons senioren verspringen

Sittard

2003

25 jan.

Eelco Veldhuysen

Goud NK indoor 400m A-junioren

Zuidbroek

 

25 jan.

Maarten Heisen

Zilver NK indoor 100m A-junioren

Zuidbroek

 

26 jan.

Wouter Kegge

Brons NK indoor 3000m A-junioren

Zuidbroek

 

28 juni

Eelco Veldhuysen

Goud NK 400m horden A-junioren

Lisse

 

28 juni

Maarten Heisen

Zilver NK 200m A-junioren

Lisse

 

29 juni

Maarten Heisen

Brons NK 100m A-junioren

Lisse

 

20 sept.

Joep Aalders,
Eelco Veldhuysen,
Maarten Heisen,
Jelle Heisen

Zilver NK estafette 4 x 100m

Amstelveen

2004

25 jan.

Marjolein Rutgers

Brons NK indoor 1500m A-junioren

Zuidbroek

 

27 juni

Marjolein Rurgers

Brons NK 1500m A-junioren

Sittard

 

11 juli

Eelco Veldhuysen

Brons NK senioren 400m horden

Utrecht

 

11 juli

Niels van Dijk

Brons NK 400m horden

Sittard

2005

9 febr.

Maarten Heisen

Zilver NK senioren indoor 60m

Gent, België

 

9 febr.

Niels van Dijk

Zilver NK indoor 400m B-junioren

Gent, België

 

9 juli

Maarten Heisen

Brons NK senioren100m

Amsterdam

2006

28 jan.

Niels van Dijk

Zilver NK indoor 400m A-junioren

Groningen

 

2 juli

Niels van Dijk

Goud NK 400m A-junioren

Bergen op Zoom

 

9 juli

Jelle Heisen

Brons NK senioren 400m

Amsterdam

 

9 juli

Eelco Veldhuijzen

Zilver NK senioren 400m horden

Amsterdam

2007

27 jan.

Niels van Dijk

Goud NK indoor 400m A-junioren

Groningen

 

4 febr.

Jeroen Sengers

Goud NK indoor verspringen Masters 35

Sittard

 

17 febr.

Jurjen Polderman

Zilver bij NK indoor 1500m B-junioren

Gent, België

 

24 febr.

Jurjen Polderman

Goud NK cross B-junioren

Wageningen

 

10 juni

Jeroen Sengers

Goud NK verspringen Masters 35

Veldhoven

 

1 juli

Niels van Dijk

Brons NK senioren 400m

Amsterdam

 

1 juli

Eelco Veldhuysen

Goud NK senioren 400m horden

Amsterdam

 

7 juli

Martijn Hoogendam

Brons NK 100m B-junioren

Utrecht

 

7 juli

Niels van Dijk

Goud NK 400m A-junioren

Utrecht

 

8 juli

Martijn Hoogendam

Zilver NK 200m B-junioren

Utrecht

 

8 juli

Jurjen Polderman

Goud NK 1500m B-junioren

Utrecht

2008

16 jan.

Maarten Heisen

Brons NK indoor senioren 100m

Gent, België

 

11 febr.

Jeroen Sengers

Goud NK indoor verspringen Masters 35

Sittard

 

11 febr.

Jeroen Sengers

Zilver NK indoor hinkstapsprong Masters 35

Sittard

 

16 febr.

Jurjen Polderman

Goud NK indoor 800m B-junioren

Gent, België

 

16 febr.

Jurjen Polderman

Goud NK indoor 1500m B-junioren

Gent, België

 

28 febr.

Jurjen Polderman

Goud NK cross B-junioren

Rijen

2009

7 febr.

Martijn Hoogendam

Zilver NK indoor 60m B-junioren

Apeldoorn

 

7 febr.

Jurjen Polderman

Zilver NK indoor 1500m A-junioren

Apeldoorn

 

8 febr.

Ricardo Sprong

Brons NK indoor 800m B-junioren

Apeldoorn

 

1 maart

Jurjen Polderman

Zilver NK cross A-junioren

Rijen

2010

27 febr.

Ricardo Sprong

Goud NK indoor 800m B-junioren

Apeldoorn

 

27 febr.

Ricardo Sprong

Goud NK indoor 1500m B-junioren

Apeldoorn

 

27 febr.

Fenno Polderman

Brons NK indoor 1500m B-junioren

Apeldoorn

 

25 juni

Thomas Hartman

Brons NK verspringen A-junioren

Zwolle

 

26 juni

Ricardo Sprong

Zilver NK 800m B-junioren

Zwolle

2011

9 juli

Ricardo Sprong

Zilver NK 800m A-junioren

Alphen aan de Rijn

 

10 juli

Ricardo Sprong

Zilver NK 1500m A-junioren

Alphen aan de Rijn

2012

11 febr.

Femke Corbiére

Goud NK indoor kogelstoten B-junioren

Apeldoorn

 

11 febr.

Ricardo Sprong

Zilver NK indoor 1500m A-junioren

Apeldoorn

 

3 juni

Ricardo Sprong

Zilver NK 1500m A-junioren

Breda

2013

17 febr.

Maarten Heisen

Zilver NK indoor 60m

Apeldoorn

 

30 juni

Britta de Haan

Brons NK hink-stap-sprong B-junioren

Eindhoven

2014

9 febr.

Jurjen Polderman

Brons NK 10km op de weg

Schoorl

 

23 febr.

Jurjen Polderman

Zilver NK indoor 3000m

Apeldoorn

 

14 juni

Aafke van Daalen

Goud NK V 40 80m horden

Utrecht

 

14 juni

Aafke van Daalen

Brons NK V 40 100m

Utrecht

 

4 juli

Sam Beard

Goud NK speerwerpen A-junioren

Amsterdam

 

4 juli

Britta de Haan

Zilver NK verspringen B-junioren

Amsterdam

 

5 juli

Charlene Oneyma

Zilver NK hink-stap-sprong A-junioren

Amsterdam

 

6 juli

Britta de Haan

Goud NK hink-stap-sprong B-junioren

Amsterdam

 

6 juli

Femke Corbière

Brons NK kogelstoten A-junioren

Amsterdam

2015

14 t/m 15 febr.

Britta de Haan

Brons NK meerkamp B-junioren

Apeldoorn

 

28 febr.

Britta de Haan

Goud NK hink-stap-sprong B-junioren

Apeldoorn

 

1 maart

Britta de Haan

Brons NK verspringen B-junioren

Apeldoorn

 

13 juni

Aafke van Daalen

Goud NK 80m horden V40

Zierikzee

 

13 juni

Aafke van Daalen

Zilver NK 200m V40

Zierikzee

 

13 juni

Pel van den Kerkhoff

Zilver NK 400m horden M45

Zierikzee

 

26 juni

Sam Beard

Zilver NK speerwerpen A-junioren

Breda

 

28 juni

Britta de Haan

Goud NK hinkstapsprong B-junioren

Breda

 

31 juli

Jurjen Polderman

Goud NK 1500 m sen

Amsterdam

2016

13 febr

Aafke van Daalen

Zilver NK Masters indoor 60 meter V40

Apeldoorn

 

13 febr

Aafke van Daalen

Zilver NK Masters indoor 60 m horden V40

Apeldoorn

 

14 febr

Britta de Haan

Zilver NK meerkamp B-junioren

Apeldoorn

 

20 febr

Britta de Haan

Goud NK hinkstapsprong B-junioren

Apeldoorn

 

21 febr

Britta de Haan

Goud NK verspringen B-junioren

Apeldoorn

 

21 febr

Britta de Haan

Brons NK 60 m horden

Apeldoorn

 

13 maart

Jurjen Polderman

Brons NK cross

Oldenzaal

 

11 juni

Aafke van Daalen

Goud NK Masters V45 80 m horden

Amersfoort

 

11 juni

Aafke van Daalen

Goud NK Masters V45 100 meter

Amersfoort

 

12 juni

Aafke van Daalen

Goud NK Masters V45 200 meter

Amersfoort

 

12 juni

Mirjan van Breemen

Zilver NK Masters V50 kogel

Amersfoort

 

2 juli

Imogen Beard

Zilver NK speerwerpen A-junioren

Breda

 

3 juli

Britta de Haan

Goud NK hinkstapsprong B-junioren

Breda

2018

1 juni

Mirjam van Bremen

Zilver NK Masters V 50 gewichtwerpen

Gouda

 

1 juni

Mirjam van Bremen

Goud NK Masters V 50 kogelstoten

Gouda

 

1 juni

Mirjam van Bremen

Zilver NK Masters V 50 kogelslingeren

Gouda

 

Internationaal optreden namens Nederland, atletiek

Jaar

Datum

Naam

Prestatie

Plaats

1990

 

Ester Goossens

Wereld Kampioenschappen jeugd; 400m t/m halve finale

Plovdiv, Bulgarije

 

24 mei

Rien van der Wilt

Veteraneninterland NL-België-Frankrijk; 1e plaats 5km

Kerkrade

1992

28 mei

Rien van der Wilt

Veteraneninterland NL-België-Frankrijk; 2e plaats 5km

Senlis, Frankrijk

 

26 juni t/m 4 juli

Gerard Sengers

Europese Kampioenschappen Veteranen II; 100m 9e plaats, 200m 12e plaats

Kristiansand, Noorwegen

1993

26 sept.

Gerard Sengers

Interland tegen Duitsland Veteranen II; 4x100m 1e plaats, 100m en 200m 2e plaats

Petersberg, Duitsland

1994

4 t/m 12 juni

Gerard Sengers

Europese kampioenschappen Veteranen II; 100m en 200m

Athene, Griekenland

 

24 sept.

Gerard Sengers

Interland tegen Duitsland Veteranen II; 110m 4e plaats, 200m 5e plaats

Westfalen, Duitsland

1995

16 sept.

Gerard Sengers

Interland tegen Duitsland Veteranen II; 100m 4e plaats, 200m 7e plaats, 4 x 100m 1e plaats

Emmeloord

1996

7 juli

Michiel van Haperen

Interland tegen Zuid-Duitsland; Nederlands team junioren 400m

Zoetermeer

 

14 sept.

Gerard Sengers

Interland tegen Duitsland Veteranen II; 110m 6e plaats, 200m 5e plaats, 4 x 100m 2e plaats

Baunatal, Duitsland

1997

 

Michiel van Haperen

Europese Jeugd Olympiade Dagen; 400m 10e plaats

Lissabon, Portugal

2001

febr.

Eelco Veldhuysen

Interland Nederland-Duitsland; zilver 400m B-junioren

Düsseldorf, Duitsland

   

Eelco Veldhuysen

Europese Jeugd Olympiade Dagen; zilver 400m horden

Murcia, Spanje

2003

20 juli

Jelle Heisen

Europese kampioenschappen voor atleten onder 23 jr; estafetteteam 4 x 400m 4e plaats

Bydgoszcz, Polen

 

24 juli

Maarten Heisen

Europese kampioenschappen junioren; 100m 11e plaats

Tampere, Finland

 

27 juli

Maarten Heisen

Europese kampioenschappen junioren; estafetteteam 4 x 100m 8e plaats

Tampere, Finland

2004

14 febr.

Maarten Heisen

Nederlands team indoor Europa-cup, 60m 8e plaats

Leipzig, Duitsland

 

14 febr.

Jelle Heisen

Nederlands team indoor Europa-cup

Leipzig, Duitsland

2005

17 juni

Eelco Veldhuysen

Brons bij Europacup landenteams; 400m horden

Leiria, Portugal

 

16 juli

Eelco Veldhuysen

Europese kampioenschappen voor atleten onder 23 jr.; 400m horden, val in finale

Erfurt, Duitsland

2006

2 sept.

Jurjen Polderman

Goud bij C-interland Ned-Nordheim-Westfalen; 1000m

Gladbeck, Duitsland

2007

14 juni

Eelco Veldhuysen

Brons bij Europacup voor landenteams; 400m horden

Vaasa, Finland

 

21 juli

Niels van Dijk

Europese Jeugdkampioenschappen; 400m 12e plaats A-junioren

Hengelo

 

22 juli

Niels van Dijk

Europese Jeugdkampioenschappen; 4x400m 5e plaats A-junioren

Hengelo

 

22 t/m 27 juli

Martijn Hoogendam

Europese Jeugd Olympische Dagen; brons op 4 x 100m

Belgrado, Servië

2008

7 maart

Maarten Heisen

Wereld Kampioenschappen indoor; 60m halve finale 16e plaats

Valencia, Spanje

 

8 mart

Jurjen Polderman

Goud bij B-interland indoor Nederland - Nordheim-Westfalen; 1500m

Düsseldorf, Duitsland

 

23 aug.

Maarten Heisen

Olympische Spelen in Peking; Startloper 4 x 100 m, 7e plaats in de finale

Peking, China

 

6 sept.

Ricardo Sprong

C-Interland Nederland – Nordheim-Westfalen 1000m 1e plaats

Gladbeck, Duitsland

2009

24 juli

Jurjen Polderman

Europese Kampioenschappen; 1500m A-junioren uitgevallen met blessure

Novi Sad, Servië

 

21 aug.

Maarten Heisen

Wereld Kampioenschappen, reserve Nederlands team estafette 4 x 100m

Berlijn, Duitsland

2011

6 maart

Niels van Dijk

Europese Kampioenschappen indoor senioren; 4x400m 6e plaats

Parijs, Frankrijk

2015

20 juni

Jurjen Polderman

Europese Kampioenschappen voor Landenteams; 5000m 10e plaats

Heraklion, Griekenland

 

13 dec

Jurjen Polderman

Europese kampioenschappen Cross

33e plaats

Hyères

Frankrijk

2016

29 maart

Aafke van Daalen

Europese kampioenschappen indoor Masters        60 m V40 9e plaats

Ancona (It)

 

31 maart

Aafke van Daalen

Europese kampioenschappen indoor Masters      200 m V40 12e plaats

Ancona

 

2 april

Aafke van Daalen

Europese kampioenschappen indoor Masters        60 m horden  V40 5e plaats          

Ancona

 

12 juni

Han Poppema

Europese kampioenschappen Obstacle Run

Goud M 45-50

Nijmegen

 

11 dec

Jurjen Polderman

Europese kampioenschappen cross 60e plaats

Chia Sardinië

 

Nederlandse en internationale records atletiek

1990

13 juli

Rien van der Wilt

Nederlands record 10km M 40-44, 29.57.69

Rotterdam

 

20 juli

Rien van der Wilt

Nederlands record 1 Engelse mijl M 40-44, 4.16.3

Amstedam

 

14 sept.

Rien van der Wilt

Nederlands record 5km M40-44, 14.20.54

Apeldoorn

1991

19 jan.

Ester Goossens

Nederlands record Meerkamp indoor A-junioren

Zwolle

 

3 febr.

Ester Goossens

Nederlands record 400m indoor A-junioren

Den Haag

 

17 febr.

Ester Goossens

Nederlands record 400m indoor A-junioren, 53.82

Den Haag

 

6 juni

Rien van der Wilt

Europees record en dus ook Nederlands record Veteranen 3km, 8.14.9

Uden

1992

12 mei

Gerard Sengers

Nederlands record 100m Veteranen II, 12.23 sec

Utrecht

1994

6 juli

Rien van der Wilt

Nederlands record 1000m Veteranen I, 2.34.2

Hilversum

1995

17 juni

Gerard Sengers

Nederlands record 100m Veteranen II, 12.17 sec

Heerhugowaard

 

16 sept.

Gerard Sengers

Nederlands record Nationale ploeg 4 x 100m Veteranen II, 49.33

Emmeloord

1996

14 sept.

Gerard Sengers

Nederlands record Nationale ploeg 4 x 100m Veteranen II, 48.87

Baunatal, Duitsland

1997

3 mei

Gerad Sengers

Nederlands record 100m Veteranen III, 12.76

Utrecht

 

7 juni

Gerard Sengers

Nederlands record 100m Veteranen III, 12.57

Emmen

 

8 juni

Gerard Sengers

Nederlands record 200m Veteranen III, 25.99

Emmen

1998

16 aug.

Gerard Sengers

Nederlands record Nationale ploeg 4 x 100m Veteranen III, 51.25

Aalsmeer

2016

2 april

Aafke van Daalen

Nederlands record indoor V45 60 m horden, 9.44

Ancona (It)

 

 

 

 

 

Topnoteringen triathlon

Bij de triatlon onderkennen we verschillende afstanden waarop kampioenschappen te behalen zijn.

  • OD = De Olympic Distance bedraagt 1500 meter zwemmen, 40 km fietsen en 10 km hardlopen.
  • MD = De Middle Distance omvat 2500 meter zwemmen, 80 km fietsen en 20 km hardlopen.
  • LD = De Long Distance gaat over 3800 meter zwemmen, 180 km fietsen en 42,1 km hardlopen.
  • Sprint = 750 meter zwemmen, 20 km fietsen en 5 km hardlopen.

Op de LD kunnen overigens de afstanden enigszins worden gewijzigd en behoeven deze dus niet altijd de klassieke afstanden van de hele triatlon te bevatten. Als daarvan sprake is, staan tussen haakjes de afstanden van dat kampioenschap vermeld.

Behaalde podiumplaatsen op nationaal niveau

1993

H 50

Henk Fidder

Brons bij NK LD

1995

H 50

Henk Fidder

Zilver bij NK LD

1996

H 50

Henk Fidder

Brons bij NK MD

 

H 50

Henk Fidder

Brons bij NK LD

1998

H 55

Henk Fidder

Brons bij NK MD

1999

H 40

Henk van Pelt

Zilver bij NK OD

 

H 55

Henk Fidder

Brons bij NK OD

 

H 55

Henk Fidder

Brons bij NK MD

 

H 55

Henk Fidder

Zilver bij NK LD

2000

H 55

Henk Fidder

Brons bij NK OD

 

H 55

Henk Fidder

Goud bij NK LD

2001

H 55

Henk Fidder

Brons bij NK LD

2002

H 55

Henk Fidder

Brons bij NK LD

2003

H 45

Henk van Pelt

Goud bij NK OD

 

H 45

Henk van Pelt

Zilver bij NK MD

 

H 60

Henk Fidder

Zilver bij NK OD

 

H 60

Henk Fidder

Goud bij NK MD

 

H 60

Henk Fidder

Goud bij NK LD

2004

H 60

Henk Fidder

Brons bij NK OD

 

H 60

Henk Fidder

Goud bij NK MD

 

H 60

Henk Fidder

Zilver bij NK LD (3000-110-30)

2005

H 60

Henk Fidder

Brons bij NK MD

 

H 60

Henk Fidder

Zilver bij NK LD

2006

H 60

Henk Fidder

Brons bij NK LD (3000-110-30)

2008

H 50

Henk van Pelt

Zilver bij NK OD

 

H 65

Henk Fidder

Goud bij NK OD

 

H 65

Henk Fidder

Goud bij NK MD

 

H 65

Henk Fidder

Zilver bij NK LD ( 3000-110-30)

2009

H 50

Henk van Pelt

Goud bij NK OD

 

H 65

Henk Fidder

Zilver bij NK OD

 

H 65

Henk Fidder

Zilver bij NK MD

 

H 65

Henk Fidder

Goud bij NK LD

2010

H 65

Henk Fidder

Goud bij NK MD

 

H 65

Henk Fidder

Goud bij NK LD

 

D 40

Liesbeth van Wijk

Brons bij NK LD

 

H 65

Henk Fidder

Zilver bij NK OD

 

D 40

Liesbeth van Wijk

Brons bij NK OD

2013

H 70

Henk Fidder

Zilver bij NK OD

2014

H 70

Henk Fidder

Brons bij NK OD

2016

M 45

Herman Stelling

Zilver bij NK sprint

2018

H 60

Erik Visser

Brons bij NK sprint

 

D 45

Gea Bosker

Zilver bij NK ½ triatlon

 

H 60

Erik Visser

Brons bij NK OD

 

H 45

Herman Stelling

Brons bij NK OD

Internationaal optreden namens Nederland, triatlon

1998

H 40

Henk van Pelt

Brons bij WK LD

2016

H 45

Han Poppema

Goud EK Obstaclerun

2017

D 35

Corinna Mocking

Zilver EK LD